Chlorella

Chlorela je zelená sladkovodní řasa. Název této řasy je odvozen od listového barviva chlorofylu, jehož je nejbohatším rostlinným zdrojem, které má výrazné detoxikační vlastnosti. Po spirulině je dalším rostlinným zdrojem všech 8 esenciálních aminokyselin a až 60% bílkovin. Obsažené bílkoviny jsou pro lidský organizmus velmi dobře stravitelné! Bílkoviny této sladkovodní řasy jsou proto srovnatelné se živočišnými bílkovinami, obsahují pouze méně methioninu. Toto však může být výhodou při některých typech rakoviny, které potřebují právě methionin pro svůj růst.

Chlorela dále obsahuje více než dvacet různých vitamínů a minerálů. K těm nejdůležitějším patří beta-karoten, chránící proti poškození kůže ultrafialovými paprsky a vitamín B12. Z minerálních látek je nejvýznamnější obsah železa, jódu, zinku a kobaltu.

Nejvýznamnějším účinkem chlorely je její detoxikační schopnost. Pomáhá z organismu odstraňovat těžké kovy, chemické toxiny a další jedovaté látky.

Chlorella podporuje správnou střevní mikroflóru a má mnoho vlákniny. Chlorella pomáhá odstranit chronickou zácpu a plynatost, podporuje tvorbu probitotických kultur, jako jsou lactobacillus a bifidobakterie. Čistí trávicí ústrojí a obnovuje zdravou střevní mikroflóru. Vláknina Chlorelly na sebe váže toxické látky a výborně stimuluje peristaltiku střev, čímž napomáhá dobrému vyprazdňování.

Snižování nadváhy je podporováno zpomalením štěpení bílkovin v žaludku a střevech a následným prodloužením doby sytosti. Je vhodným doplňkem terapie vysokého krevního tlaku a stavů se zvýšenou únavností, kdy je vhodné řasu užívat 3 až 12 měsíců.

Dnes již potvrzeným účinkem je podpora imunitního systému Chlorela funguje jako stimulant. Chlorella se účastní na tvorbě makrofágů a tím posiluje obranyschopnost organismu proti virovým onemocněním. Beta karoten má antioxidační účinek a pomáhá neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů

Regeneruje jaterní tkáň a pročišťuje krevní řečiště. Podporuje kožní metabolismus, hojení ran a vředů.

doplněk při snižování nadváhy

detoxikuje - povzbuzuje

dodává jód - reguluje trávení