Co je alga forte?

Alga Forte je jedinečná bio kombinace sladkovodních i mořských řas (Alga = lat. řasa) a zázvoru. Je bohatým a čistě přírodním zdrojem nutričních látek v ideální, snadno vstřebatelné formě.

Alga Forte obsahuje množství vitamínů (včetně B12), minerálních látek, stopových prvků včetně velkého množství železa, chlorofylu a aminokyselin (všech 8 esenciálních).

Alga Forte působí jako účinný podpůrný prostředek k detoxikaci a úpravě metabolismu. Zásadní vliv na rychlost metabolismu mají hormony štítné žlázy, k jejichž produkci je bezpodmínečně nutný jód, kterého bývá v naší vnitrozemské stravě nedostatek (dodávaný nejsilnějším druhem Kelpu) a kvalitní bílkoviny (v Alga Forte je bílkovin více než 50 % !). Vzhledem k přítomnosti aminokyseliny fenylalaninu snižuje chuť k jídlu. Alga forte podporuje snižování nadváhy. Vláknina na sebe váže toxické látky a výborně stimuluje peristaltiku střev, čímž napomáhá dobrému vyprazdňování a působí proti plynatosti.

Zázvor zlepšuje trávení a vstřebávání látek dodávaných řasami a rovněž zvyšuje metabolizmus.

Alga forte – čistý přírodní produkt v biokvalitě

Alga Forte se vyrábí v ČR, a vzhledem k tomu, že suroviny jsou velmi kvalitní (dobře tabletují) a naším cílem je co nejekologičtější výrobek, nejsou zde žádné přídatné látky kromě méně než 0,5% stearanu hořečnatého jakožto lubrikantu raznice při tabletování - opravdu stopové množství.

Kultivace Spiruliny a Chlorelly probíhá na absolutně čistém ostrově Hainan (asijské Tahiti), bio kultivace i zpracování kontrolováno německou institucí Ceres - a sdružením Naturland., Sušení za nízké teploty, mletí metodou Dynomill. Hrubost je ideální - záměrně - aby prášek dobře "tabletoval" bez používání běžných přídatných látek (mikrocelulóza, stearan hořečnatý atd.). Zbytek tvoří zázvor (Indie - certifikovaná biofarma) a nejsilnější druh Kelpu z USA (certifikovaná farma poblíž Kanady).

doplněk při snižování nadváhy

detoxikuje - povzbuzuje

dodává jód - reguluje trávení