Spirulina

Spirulina je sladkovodní, není to ale řasa! Patří mezi spirálovité mikrořasy, kterým se dobře daří v silně alkalických vodách. Spirulina je známá svojí náročností na čistotu prostředí, ve kterém žije

Spirulina je zdrojem přirozených lehce zpracovatelných bílkovin, po Chlorelle je dalším rostlinným zdrojem všech 8 esenciálních aminokyselin a až 60% bílkovin. Proto je ideálním doplňkem stravy pro sportovce, vegany, starší a oslabené lidi.Obsažené bílkoviny jsou pro lidský organizmus velmi dobře stravitelné! Další pro život nezbytnou skupinou, kterou organismus nedokáže syntetizovat jsou polynenasycené mastné kyseliny. Je bohatým přírodním zdrojem zeleného rostlinného barviva chlorofylu. Vedle toho spirulina obsahuje i velké množství železa, vápník, zinek, draslík a hořčík. Z mikroelementů ve spirulině najdeme selen, chrom, lithium a mangan. Důležitý je i obsah antioxidačně působících látek, beta-karotenu a vitamínů skupiny B. Zvláště významná je přítomnost vitamínu B12.

Pro všechny bojovníky s nadváhou je dobré vědět o obsahu fenylalaninu. Tato aminokyselina svým působením na chuťové centrum v mozku snižuje chuť k jídlu.

Spirulina dále napomáhá trávení a vyplavování toxických látek z organismu a podle japonských zdrojů nás ochraňuje i před radiačními vlivy.

Spirulina je určena jako každodenní doplněk stravy pro lidi s vysokou pracovní zátěží, ve stresových obdobích života, doplněk redukčních kúr, pro vegetariány a vegany, pro atlety a další sportovce budující svalovou hmotu, pro mladé a starší lidi.

doplněk při snižování nadváhy

detoxikuje - povzbuzuje

dodává jód - reguluje trávení